Stavební firma - JAN LUKÁČ

Zabydlete se v útulném podkroví

Zabydlete se v útulném podkroví Zabydlete se v útulném podkroví

Sádrokarton v podkroví
Při rekonstrukci bytového jádra i budování půdní vestavby patří cenově příznivé sádrokartonové desky k nejoblíbenějším materiálům - v mnohých případech se jeví dokonce jako jediná alternativa. Výstavba pomocí cihel totiž trvá poměrně dlouho a musí se řídit technologiemi, které závisí na takzvaném mokrém procesu. Těžké cihly také není možné použít všude (záleží například na maximálním možném zatížení konstrukcí) a vynesení potřebného materiálu do podkroví dá pořádně zabrat.

K hlavním výhodám sádrokartonu přitom patří především snadná a rychlá montáž a takzvaný suchý systém výstavby, který nenadělá nepořádek. V podkroví se sádrokarton využívá nejen na obklad šikmých stěn, ale i na dělící příčky, obklad zděných stěn nebo i jako suchá plovoucí podlaha. Dohlédněte ale na volbu vhodného typu sádrokartonu pro jednotlivé konstrukce. Výsledný vzhled desek pak už závisí jen na vaší fantazii. Sádrokartonové desky totiž umožňují jakýkoli způsob povrchové úpravy (od malby až po extravagantní štuky).

Zabydlete se v útulném podkroví

Zateplené půdní vestavby
Půdní vestavbu je samozřejmě potřeba také pořádně odizolovat, aby se mimo jiné zamezilo únikům tepla. K vyplnění prázdných míst ve stropech z dřevěných trámů nejlépe poslouží minerální vata, vhodná je ale i sypaná izolace (například z polystyrénových kuliček či perlitu). Na hladké betonové povrchy pak můžete použít desky z tvrdé pěny. Jednou z podmínek, které si klade stavební úřad, je také instalace takzvané kročejové izolace. Tento typ izolace v první řadě zamezuje rozléhání otřesů a vlnění, které vznikají při chození po podlaze půdy.

Velux okna
Kromě výběru dokonale těsnící izolace a vhodných sádrokartonových desek nezapomeňte při budování půdní vestavby ani na kvalitní střešní okna. Také díky nim se životní podmínky v podkroví neustále zlepšují - moderní půdní vestavby jsou totiž plné denního světla a čerstvého vzduchu. K předním střešním oknům na trhu přitom patří okna od společnosti Velux, která se již 60 let přímo specializuje na co nejlepší využití podkrovních prostorů.

Zabydlete se v útulném podkroví

Ušetřete s dotačním programem
Na vybudování půdní vestavby můžete až do konce roku 2012 významně ušetřit. To díky programu Zelená úsporám, připraveného Ministerstvem životního prostředí ČR. Jednou ze tří základních oblastí podpory je Úspora energie na vytápění (v příslušné příručce označení A).

Zamýšlíte-li budovat podkrovní byt, pak se vás bude týkat podoblast podpory s označením A2 – Kvalitní zateplení vybraných částí obytných domů (dílčí zateplení).

U takového dílčího zateplení budovy je nezbytně nutné, abyste zrealizovali alespoň tři z následujících opatření předepsaných v dokumentu Příručka pro žadatele o podporu:
A.2.1
- Zateplení vnějších stěn
A.2.2
- Zateplení střechy nebo nejvyššího stropu
A.2.3
– Zateplení stropu nevytápěného sklepa, podlahy nad zeminou nebo nad nevytápěným prostorem, stěn mezi vytápěným a nevytápěným prostorem
A.2.4
- Výměna oken
A.2.5
- Pořízení systému nuceného větrání s rekuperací odpadního tepla

Zabydlete se v útulném podkroví Zabydlete se v útulném podkroví

Pokud společně se zateplením provedete i výměnu zdroje vytápění, snižuje se počet povinných opatření na dvě (v tomto případě je však přidělená dotace nižší). Nezbytné je také snížení měrné roční potřeby tepla na vytápění alespoň o 20%.

AKTUÁLNĚ:

V sekci Reference naleznete seznam referenčních staveb a galerii fotografií. Více informací zde…

Pro rychlou Poptávku našich služeb snadno vyplníte náš online poptávkový formulář. Více informací zde…

Naše články:

Rychlý kontakt:
(tučně označená položky je nutné vyplnit!)

Kontakt:

Stavební firma Jan LUKÁČ
Nemanická 5
ČESKÉ BUDĚJOVICE
370 10
telefon:
602 337 505
email:
honza.lukac@volny.cz

Validace:

Valid XHTML 1.0 Strict